زمینه های فعالیت وکیل ورزشی

دنیای کنونی، دنیای تخصص است و فضای امور حقوقی نیز از این مهم، مستثنا نمی باشد. توضیح در ضرورت وجود وکیل ورزشی آنکه: توسعه روز افزون ورزش و سرمایه گذاری های کلان در این زمینه، ورزش را به یک صنعت تبدیل نموده است؛ همانند صنعت خودرو سازی، بانکداری، پوشاک و مانند آن. در اهمیت و قدرت تاثیرگذاری ورزش همین بس که صنعت های مهم برای تبلیغات از فضای ورزش استفاده می کنند: شرکت خودروسازی شورولت سال ها اسپانسر تیم فوتبال منچستر یونایتد بود. شرکت Standard Chartered ارائه دهنده خدمات مالی و بانکی، نام خود را بر روی پیراهن لیورپول تبلیغ می کند. شرکت Gazprom، فعال در صنعت نفت و گاز، چند سال اسپانسر تیم فوتبال شالکه 04 آلمان بود. از طرفی، وجود یک مرجع حل و فصل اختلاف تخصصی در دنیا به نام دیوان داوری ورزش-CAS بیش از پیش اهمیت حوزه ورزش را نمایان ساخته است. در این شرایط، طبیعی است که انجام امور حقوقی مربوط به ورزشی، تخصص ویژه ای را طلب نماید.

مهم ترین فعالیت های وکیل ورزشی

الف) ارائه خدمات حقوقی در زمینه بررسی و انعقاد قراردادهای ورزشی؛ از جمله قراردادهای بین بازیکن/مربّی و باشگاه، قراردادهای اسپانسرینگ، قراردادهای حق پخش تلویزیونی و …(وکیل قراردادهای ورزشی)

ب) دعاوی خاص ورزشی از جمله دعاوی مربوط به حق فسخ، حق آموزش، غرامت ناشی از فسخ غیرموجه، مطالبات معوق، دعاوی طرح شده در کمیته های انضباطی و …..(وکیل دعاوی ورزشی)

ج) حوادث ناشی از ورزش و مسائل مربوط به بیمه و مسولیت مدنی

د) دوپینگ و مسایل مربوط به آن

ما به عنوان وکیل ورزشی در تهران، طیف گسترده ای از خدمات حقوقی تخصصی را به فعالان ورزشی اعم از باشگاه ها، بازیکنان و حتی بنگاه های اقتصادی که به عنوان اسپانسر فعالیت می کنند، ارائه می نماییم.

تجربه و تخصّص ما، راهنمای شماست.